Obejmy palowe służą do połączenia pomostu lub pontonu z prowadnicą palową. Rozwiazanie to pozwala na użytkowanie pontonów oraz pomostów na akwenach na których występują bardzo duże skoki poziomu wody.

Dzięki temu rozwiązaniu pomosty lub pontony mogą unosić i opadać wraz z poziomem wody , jedocześnie beda w użytkowaniu. Następnym atutem takiego połączenia  jest możliwość szybkiego odłączenia pomostu lub pontonu od pala .
Obejmy palowe wykonane są z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej spawanie konstrukcji odbywa się przez wykwalifikowaną kadrę w oparciu o  zatwierdzone procedury spawalniczym.

Rodzaj obejmy palowej zależy od średnicy zastosowanego pala. Im większa średnica pala tym konstrukcja obejmy jest mocniejsza.
Waga najcięższej obejmy palowej może dochodzić nawet do 350 kg. wynika to z zastosowania odpowiednich przekrojów użytych do budowy materiałów stalowych. Każda obejma wyposażona jest w rolki ślizgowe , lub w stałe klocki ślizgowe , a konstrukcja jest w 100% ocynkowana do 110 mikronów .

Nowością jest obejma palowa otwierana , dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi demontować obejm tylko je otworzyć.

Szczegóły w zakładce nowe rozwiązania


Obejma palowa regulowana do zakresu średnicy pala od 200 mm. do 350 mm. Typ rolkowy 

img_1415jpg

Obejma palowa zabudowana bez regulacji do zakresu średnicy pala od 200 mm. do 350 mm. typ ślizgowy 

img_1368jpg


Obejma palowa regulowana do zakresu średnicy pala 400 mm. do 1000. mm

img_3739jpg

Schemat połączenia obejmy palowej z pontonem typu HCP .Połączenie takie stosuje się w szczególności przy dużych średnicach obejm , dzięki niemu obejma połączone jest permanentnie z konstrukcją pontonu i może przenosić bardzo duże obciążenia.
schematpoaczeniaobejmypalowejjpg